O nas

Początki czyli najpierw płyty CD

Początki działalności DJ Promotion mają miejsce w połowie lat 90-tych. Były to czasy kiedy płyta CD święciła swój triumf na rynku muzycznym. Pierwsza seria płyt promo dla DJ'ów, już o nazwie CD Pool (tak jest obecnie), wydawana była w cyklu miesięcznym. Nie zawierała podziału gatunkowego muzyki. Pojawiło się wtedy 130 edycji.

Po tym zmieniono formułę ich wydawania dzieląc na serię wg gatunków: House, Techno, Black, Pop. Po jakimś czasie pojawiła się jeszcze jedna seria pod nazwą CD Pool Polska. Do dnia dziesiejszego płyty sformatowane są podobnie, przy czym ewolucja muzyki wymogła zmianę nazwy dwóch serii: > Techno zastąpiono nazwą > Big Room, zaś > Pop zastąpiono nazwą > Pop/Dance.          

Od Digital Promo Pool do Digital DJ

24 czerwca 2010 roku wystartował pierwszy w Polsce serwis cyfrowy dla DJ'ów. Nazywał się najpierw Digital Promo Pool. Nazwa nawiązywała do zachodniego nazewnictwa tego typu serwisów muzycznych. Nazwa jednak była nieco za długa, dlatego podjęto decyzję o dodaniu dużo prostszej domeny, czyli Digital DJ. 

Po pięciu latach rozszerzono formułę abonamentową, dodając okresy półroczne, które stały się bardzo popularne.  Serwis w pierwszej fazie był oparty na technologii Flash. Z czasem był modyfikowany, ale tylko w części.  

Digital DJ 2.0

Nowe czasy, nowe technologie wymogły wprowadzenie nowej wersji serwisu o nazwie Digital DJ 2.0.  Serwis trzeba było zbudować praktycznie od zera, bo zastosowano najnowsze technologie, uwzględniające też mobilne urządzenia. Póki co bardziej przydatne będą one do samego odsłuchiwania niż grania, ale na pewno ułatwią korzystanie z serwisu. 

Do tego utworzono nowy serwer, który dostosowany jest do bieżących zapotrzebowań (np. zwiększenie transferu).  Wiązało się to z przeniesieniem ogromnej bazy danych, która powstawała od 2010 roku. Prace trwały ponad trzy miesiące. Z początkiem kwietnia 2019 zostały zakończone.  

Digital DJ 2.0 to nie tylko nowy design strony i logo. To przede wszystkim zautomatyzowanie współpracy na linii Digital DJ (DJ Promotion) - DJ (użytkownik). Od teraz użytkownik będzie mógł większość kwestii załatwić sam, bez straty czasu na pisanie wiadomości lub telefonowanie. Wersja 2.0 uwzględnia także status członkowski użytkownika. W styczniu 2019 roku wprowadzono status VIP (złota legitymacja), z którym wiązać się będą specjalne przywileje.  

Oto, w dużym skrócie, historia i teraźniejszość serwisu Digital DJ.